17.2.2021

 

O detských gangoch na Slovensku sa Mária Babinská porozprávala s regionálnym koordinátorom informačnej kancelárie pre obete trestných činov na Klientskom centre Okresného úradu v Bratislave Miroslavom Schlesingerom a s preventistkou Mestskej polície v Pezinku Luciou Korytárovou.

radio regina

17.2.2021

 

Predátori si pri deťoch neodpustia vulgárne sexuálne poznámky. Obete hľadajú na sociálnych sieťach. Rozhovor refresher.sk s Miroslavom Schlesingerom.

3.9.2020

 

O výhodách a nevýhodách striedavej starostlivosti sa pre Dámsky klub RTVS vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

damsky klub
erika

18.8.2020

 

V rádiu Regina Západ sa JUDr. Martin Biskupič zúčastnil odbornej diskusie na tému prevencie kriminality a pomoci obetiam trestných činov. Obsahom diskusie boli nielen základné štatistiky, ale najmä možnosti pomoci obetiam trestných činov, informácie o kompetentných orgánoch a ďalšie zaujímavé informácie.

radio regina

27.7.2020

 

Čo nepríjemné nás môže postretnúť počas leta? Bezpečnosť na cestách, v domácnosti, riziká vzťahov a zoznamovania sa, sexuálne obťažovanie a násilie, nebezpečenstvá cestovania a dovolenkovania… Mária Babinská sa zhovára s Miroslavom Schlesingerom, odborníkom v oblasti prevencie kriminality z Ministerstva vnútra SR a súdnou znalkyňou a klinickou psychologičkou Erikou Tkáčovou.

radio regina

9.7.2020

 

O nástrahách prvej spoločnej dovolenky zaľúbeného páru sa pre online magazín diva.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

diva

24.5.2020

 

O tom, či zmenia pandémia Slovákov sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

22.5.2020

 

Čo znamená pre partnerov rozhodnutie spoločného bývania? Na čo sa pripraviť a čomu vyvarovať? Pre online magazín diva.sk sa vyjadruje psychologička PhDr. Erika  Tkáčová.

diva

17.5.2020

 

O zmenách v našich životoch v súvislosti s pandémiou sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

4.5.2020

 

O možných príčinách a varovných signáloch hroziacej samovraždy z dôvodu koronavírusu sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

28.4.2020

 

O zvládaní emócií v ťažkých časoch sa pre HNtelevíziu vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

hntelevizia
hnonline

22.4.2020

 

O oddelených domácnostiach partnerov sa pre Dámsky klub RTVS vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

damsky klub
damsky klub

27.3.2020

 

V článku pre portál Mama a ja JUDr. Martin Biskupič reflektuje na aktuálny problém rodičov, ktorí sú na pochybách, či aktuálna krízová situácia odôvodňuje nerealizovanie súdom nariadeného styku dieťaťa s druhým rodičom.

poradňa mediátora

5.2.2020

 

Časopis Mama a Ja vo svojej online verzii uverejnil článok, v ktorom JUDr. Martin Biskupič reflektuje na medializovaný prípad malej Alexie, ktorá bola v dôsledku konfliktu svojich rodičov umiestnená na pol roka v ústave.

poradňa mediátora

4.2.2020

 

Februárové číslo Ružinovského ECHA informovalo o spolupráci Mestskej časti Bratislava – Ružinov s našou mediačnou kanceláriou. Najmä seniori môžu bezplatne konzultovať svoje životné situácie a zhodnotiť svoje právne možnosti riešenia.

echo

21.11.2019

 

V podcaste od Levosphere.sk sa dozviete o prieniku marketingu a mediácie. JUDr. Martin Biskupič roprával nielen o tom, ako neriešené spory vplývajú na obchodné meno, aké sú úlohy mediátora, aký je rozdiel medzi súdom a mediáciou, a o mnoho ďalšom.

podcast mediacia
mediácia

5.11.2019

 

V novembri 2019 publikoval online magazín pre podnikateľov podnikajte.sk rozhovor s JUDr. Martinom Biskupičom. Dočítate sa nielen čo je mediácia a aké sú základné rozdiely medzi súdnym konaním, ale napríklad aj ako môže rodinný spor narušiť chod firmy.

podnikajte

28.10.2019

 

V novembrovom čísle časopisu mladej rodiny Mama a ja si môžete prečítať rozhovor s mediátorom JUDr. Martinom Biskupičom o tom, prečo sa stal mediátorom, akým spôsobom sa na mediácii snaží vytvoriť vhodné podmienky pre partnerov, čo je výsledkom mediácie a mnoho ďalšieho.

poradňa mediátora

3.9.2019

 

Pre septembrové vydanie 2019 časopisu MADAM EVA sa JUDr. Martin Biskupič vyjaril k možnostiam mediácie a mimosúdneho riešenia zverenia spoločných detí do osobnej starostlivosti v rámci článku “Láska na striedačku”.

madam eva

3.5.2019

 

JUDr. Martin Biskupič v Televízii Ružinov hovoril o potrebe spolupráce rozvádzajúcich sa manželov pri nastavení porozvodových vzťahov, najmä z dôvodu záujmu ich spoločného dieťaťa.

tvr
mediátor

15.4.2019

 

O potrebe nastavenia nového – rodičovského – vzťahu rozvádzajúcich sa manželov sa vyjadril JUDr. Martin Biskupič pre online magazín 40plus.sk

8.4.2019

 

V Televízii Ružinov JUDr. Martin Biskupič o susedských sporoch. Napriek tomu, že zákon “susedské spory” osobitne nedefinuje, je zrejmé, že ide o spory medzi susedmi. Najčastejšie je predmetom sporu majetok, stavba a rušenie suseda (hlukom, prachom, svetlom, tieňom a ďalšie).

tvr
susedsky spor

3.4.2019

 

V Dámskom klube RTVS JUDr. Martin Biskupič divákom preznetoval možnosti využitia mediačných služieb v rámci rozdelenia bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

damsky klub
mediator

22.3.2019

 

V Televízii Ružinov JUDr. Martin Biskupič vysvetľoval základný rozdiel medzi súdnym konaním a mediáciou. Tieto dve konania sú rozdielne nielen vo formálnych postupoch, ale najmä v zodpovednosti za riešenie.

tvr
mediator

22.3.2019

 

V relácii King Kong vo vani Martin Biskupič spolu s pánom Igorom Adamcom hovorili nielen o príhodách s klientmi alebo ťažkostiach, s ktorými sa mediátor stretáva.

tvr
mediator

8.3.2019

 

V relácii RELAX Martin Biskupič diskutoval s Karin Majtánovou o možnostiach mimosúdnej dohody o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

tvr
mediator relax

29.7.2017

 

Miroslav Schlesinger hosťom Panorámy Rádia Regina – zaujímavý rozhovor na spríjemnenie predpoludnia.

radio regina

8.6.2017

 

Ľudí v Bánovciach nad Bebravou trápia drony. Obťažujú mladé dámy. K téme pre HNonline Miroslav Schlesinger.

hntelevizia

13.10.2016

 

Mesto poskytne spoluprácu v oblasti prevencie kriminality. Odborné poradenstvo a ďalšie aktivity v oblasti prevencie kriminality poskytne stredným školám v Trenčianskom kraji mesto Bánovce nad Bebravou – Miroslav Schlesinger.

15.8.2016

 

Po boku primátora Bánoviec stojí majster bojových umení: Najobávanejší hovorca Slovenska – Miroslav Schlesinger

 

Rýchly kontakt