2.7.2021

 

Ak sa rodičia po rozchode nedohodnú, súdne konania o deti môžu trvať aj roky. Spory sú podľa psychológov pre tých najmenších často devastačné. Obzvlášť ak ich rodičia používajú na pomstu voči svojmu expartnerovi. Kam až môže zájsť nenávisť medzi rodičmi? Prečo je dôležité sa čím skôr dohodnúť a robí štát všetko pre to, aby sa situácia zlepšila? JUDr. Martin Biskupič sa zúčastnil odbornej diskusie v televízii TA3.

ta3
martin biskupič

01.07.2021

 

Miroslav Schlesinger sa pre indexmag.sk vyjadruje, ako sa chrániť pred podvodnými telefonátmi a neprísť o stovky eur.

9.6.2021

 

JUDr. Martin Biskupič sa pre Správy RTVS vyjadril k záväznosti a vymožiteľnosti koaličnej zmluvy, uzavretej medzi politickými stranami a hnutiami na základe výsledku parlamentných volieb.

rtvs
mediátor biskupič

22.5.2021

 

Leto sa blíži, opatrenia sa zjemňujú a konečne môžete s deťmi vyraziť na dlhší výlet. Cestovanie s najmenšími pre vás nemusí byť nočnou morou, ak sa na to dopredu dobre pripravíte. Na čo nezabudnúť a čomu sa radšej vyhnúť? Pre portál najmama.sk odpovedá PhDr. Erika Tkáčová

najmama

19.05.2021

 

Na odovzdávanie majetku v rodine sa dá vopred pripraviť. V najlepšom prípade sa okrem hmotných vecí podarí odovzdať aj rodinné hodnoty. S mediátorom Martinom Biskupičom sme sa rozprávali o tom, ako riešiť dedičské spory a ako sa im dá predchádzať vhodnou komunikáciou.

magnifica

19.05.2021

 

Miroslav Schlesinger pre refresher.sk vysvetľuje, akí sú ľudia, ktorí hejtujú a ako na nenávistné komentáre reagovať

refresher

11.05.2021

 

Nesplatené pôžičky, faktúry, hypotéka, dlhy na poistnom, či na daniach. To všetko dnes zaťažuje mnohé rodiny. Aké sú riešenia a aké riziká spojené aj s dedením dlhov, vysvetľujú experti z praxe. Za mediačnú kanceláriu JUDr. Martin Biskupič

hntelevizia

31.3.2021

 

Prečo veľa mladých ľudí stále ostáva bývať u svojich rodičov? Aký vplyv to má na mladých, ale aj na rodičov? A za akých okolností sme prinútení bývať s rodičmi? Odpovede sa snažili nájsť v Téme Rádia_FM. Problém môžeme hľadať aj v generácii a výchove, ako hovorí mentálny kouč Miroslav Schlesinger.

 

radio fm

17.2.2021

 

O detských gangoch na Slovensku sa Mária Babinská porozprávala s regionálnym koordinátorom informačnej kancelárie pre obete trestných činov na Klientskom centre Okresného úradu v Bratislave Miroslavom Schlesingerom a s preventistkou Mestskej polície v Pezinku Luciou Korytárovou.

radio regina

17.2.2021

 

Predátori si pri deťoch neodpustia vulgárne sexuálne poznámky. Obete hľadajú na sociálnych sieťach. Rozhovor refresher.sk s Miroslavom Schlesingerom.

refresher

3.9.2020

 

O výhodách a nevýhodách striedavej starostlivosti sa pre Dámsky klub RTVS vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

damsky klub
erika

18.8.2020

 

V rádiu Regina Západ sa JUDr. Martin Biskupič zúčastnil odbornej diskusie na tému prevencie kriminality a pomoci obetiam trestných činov. Obsahom diskusie boli nielen základné štatistiky, ale najmä možnosti pomoci obetiam trestných činov, informácie o kompetentných orgánoch a ďalšie zaujímavé informácie.

radio regina

27.7.2020

 

Čo nepríjemné nás môže postretnúť počas leta? Bezpečnosť na cestách, v domácnosti, riziká vzťahov a zoznamovania sa, sexuálne obťažovanie a násilie, nebezpečenstvá cestovania a dovolenkovania… Mária Babinská sa zhovára s Miroslavom Schlesingerom, odborníkom v oblasti prevencie kriminality z Ministerstva vnútra SR a súdnou znalkyňou a klinickou psychologičkou Erikou Tkáčovou.

radio regina

9.7.2020

 

O nástrahách prvej spoločnej dovolenky zaľúbeného páru sa pre online magazín diva.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

diva

24.5.2020

 

O tom, či zmenia pandémia Slovákov sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

22.5.2020

 

Čo znamená pre partnerov rozhodnutie spoločného bývania? Na čo sa pripraviť a čomu vyvarovať? Pre online magazín diva.sk sa vyjadruje psychologička PhDr. Erika  Tkáčová.

diva

17.5.2020

 

O zmenách v našich životoch v súvislosti s pandémiou sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

4.5.2020

 

O možných príčinách a varovných signáloch hroziacej samovraždy z dôvodu koronavírusu sa pre online portál topky.sk vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

topky

28.4.2020

 

O zvládaní emócií v ťažkých časoch sa pre HNtelevíziu vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

hntelevizia
hnonline

22.4.2020

 

O oddelených domácnostiach partnerov sa pre Dámsky klub RTVS vyjadruje psychologička PhDr. Erika Tkáčová.

damsky klub
damsky klub

27.3.2020

 

V článku pre portál Mama a ja JUDr. Martin Biskupič reflektuje na aktuálny problém rodičov, ktorí sú na pochybách, či aktuálna krízová situácia odôvodňuje nerealizovanie súdom nariadeného styku dieťaťa s druhým rodičom.

poradňa mediátora

5.2.2020

 

Časopis Mama a Ja vo svojej online verzii uverejnil článok, v ktorom JUDr. Martin Biskupič reflektuje na medializovaný prípad malej Alexie, ktorá bola v dôsledku konfliktu svojich rodičov umiestnená na pol roka v ústave.

poradňa mediátora

4.2.2020

 

Februárové číslo Ružinovského ECHA informovalo o spolupráci Mestskej časti Bratislava – Ružinov s našou mediačnou kanceláriou. Najmä seniori môžu bezplatne konzultovať svoje životné situácie a zhodnotiť svoje právne možnosti riešenia.

echo

21.11.2019

 

V podcaste od Levosphere.sk sa dozviete o prieniku marketingu a mediácie. JUDr. Martin Biskupič roprával nielen o tom, ako neriešené spory vplývajú na obchodné meno, aké sú úlohy mediátora, aký je rozdiel medzi súdom a mediáciou, a o mnoho ďalšom.

podcast mediacia
mediácia

13.11.2019

 

STOP, zákaz vstupu! Koho musíte vpustiť do vášho príbytku? Pre magazín Báječná žena odpovedal JUDr. Martin Biskupič.

báječná žena

5.11.2019

 

V novembri 2019 publikoval online magazín pre podnikateľov podnikajte.sk rozhovor s JUDr. Martinom Biskupičom. Dočítate sa nielen čo je mediácia a aké sú základné rozdiely medzi súdnym konaním, ale napríklad aj ako môže rodinný spor narušiť chod firmy.

podnikajte

28.10.2019

 

V novembrovom čísle časopisu mladej rodiny Mama a ja si môžete prečítať rozhovor s mediátorom JUDr. Martinom Biskupičom o tom, prečo sa stal mediátorom, akým spôsobom sa na mediácii snaží vytvoriť vhodné podmienky pre partnerov, čo je výsledkom mediácie a mnoho ďalšieho.

poradňa mediátora

3.9.2019

 

Pre septembrové vydanie 2019 časopisu MADAM EVA sa JUDr. Martin Biskupič vyjaril k možnostiam mediácie a mimosúdneho riešenia zverenia spoločných detí do osobnej starostlivosti v rámci článku “Láska na striedačku”.

madam eva

3.5.2019

 

JUDr. Martin Biskupič v Televízii Ružinov hovoril o potrebe spolupráce rozvádzajúcich sa manželov pri nastavení porozvodových vzťahov, najmä z dôvodu záujmu ich spoločného dieťaťa.

tvr
mediátor

15.4.2019

 

O potrebe nastavenia nového – rodičovského – vzťahu rozvádzajúcich sa manželov sa vyjadril JUDr. Martin Biskupič pre online magazín 40plus.sk

8.4.2019

 

V Televízii Ružinov JUDr. Martin Biskupič o susedských sporoch. Napriek tomu, že zákon “susedské spory” osobitne nedefinuje, je zrejmé, že ide o spory medzi susedmi. Najčastejšie je predmetom sporu majetok, stavba a rušenie suseda (hlukom, prachom, svetlom, tieňom a ďalšie).

tvr
susedsky spor

3.4.2019

 

V Dámskom klube RTVS JUDr. Martin Biskupič divákom preznetoval možnosti využitia mediačných služieb v rámci rozdelenia bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

damsky klub
mediator

22.3.2019

 

V Televízii Ružinov JUDr. Martin Biskupič vysvetľoval základný rozdiel medzi súdnym konaním a mediáciou. Tieto dve konania sú rozdielne nielen vo formálnych postupoch, ale najmä v zodpovednosti za riešenie.

tvr
mediator

22.3.2019

 

V relácii King Kong vo vani Martin Biskupič spolu s pánom Igorom Adamcom hovorili nielen o príhodách s klientmi alebo ťažkostiach, s ktorými sa mediátor stretáva.

tvr
mediator

8.3.2019

 

V relácii RELAX Martin Biskupič diskutoval s Karin Majtánovou o možnostiach mimosúdnej dohody o vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov po rozvode.

tvr
mediator relax

29.7.2017

 

Miroslav Schlesinger hosťom Panorámy Rádia Regina – zaujímavý rozhovor na spríjemnenie predpoludnia.

radio regina

8.6.2017

 

Ľudí v Bánovciach nad Bebravou trápia drony. Obťažujú mladé dámy. K téme pre HNonline Miroslav Schlesinger.

hntelevizia

13.10.2016

 

Mesto poskytne spoluprácu v oblasti prevencie kriminality. Odborné poradenstvo a ďalšie aktivity v oblasti prevencie kriminality poskytne stredným školám v Trenčianskom kraji mesto Bánovce nad Bebravou – Miroslav Schlesinger.

15.8.2016

 

Po boku primátora Bánoviec stojí majster bojových umení: Najobávanejší hovorca Slovenska – Miroslav Schlesinger