Pomsta susedovi

poradňa

Otázka:

Dobry den. Chcem sa spytat, co nam hrozi, keby sme sa chceli pomstit nejako susedovi za to, ze nas v kuse terorizuje nocnym hlukom. Hlasna hudba, pranie, pochodovanie. Je to strasne a nic nezabera.

Odpoveď:

Dobrý deň, nebudeme sa z našej pozície vyjadrovať k tomu, čo Vám hrozí za pomstu susedovi.

Z právneho hľadiska môžete vec riešiť na úrovni bytového spoločenstva. V ďalšom rade sa môžete obrátiť na obec/mestskú časť, ktorá by mala aj takéto veci riešiť. Rovnako je vhodné a efektívne riešiť problém formou mediácie – tu sa vyžaduje vôľu všetkých dotknutých strán, tzn. aj Vášho suseda. Malo by byť obojstranným záujmom problém vyriešiť, keďže v týchto problémoch je možné vec riešiť aj súdnym príkazom alebo súdnym nariadením na predaj susedovho bytu. A výsledky týchto súdnych konaní sa minimálne jednej strane páčiť nebudú.

2 komentáre

  • Dobrý deň, v takomto prípade odporúčame obrátiť sa na mestskú políciu (ak ide o rušenie nočného kľudu). Samotný zákon nevylučuje v určitých odôvodnených situáciách zásah do práv suseda – napr. ak by bolo cítiť z bytu zápach plynu a vypnete hlavný ventil v spoločných priestoroch. Otázne by bolo, či vo Vašom prípade by bolo konanie v súlade so zákonom. Je potrebné myslieť aj na to, že vyhodením ističa zostane byť bez elektriny, čím môže vzniknúť škoda na majetku alebo zdraví (nefunkčná chladnička, opitý v tme si ublíži na zdraví a pod.)

  • Dobrý deň, je protiprávne vyhodiť susedovi hlavný istič pred bytom, ak opitý zaspí pri telke, ktorú má v noci na plnej hlasitosti?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.